Our stories

Väärika avapaugu juubelinädalala andis ajaloopäev 17. February LL


Kärla kooli 110. juubelinädalat alustasime rännates 100 aastat ajas tagasi. Kooli tulles märkasid õpilased juba õige pea, et täna on midagi teisiti. Kõik õpetajad kandsid riideid, mida kanti siis, kui meie vanavanemad veel koolis käisid. Hommik algas rongkäiguga Kärla alevi vahel. Selle puhul oli iga klass disaininud omale sildi, mida uhkelt ja kõrgel üleval hoida. Piduliku hommiku lõpetasime aktusega, mille tegi eriti eriliseks  kooli endiste juhtide käejälgede galerii avamine aula seinal. Külla olid tulnud Saaremaa vallavanem, Kärla kooli endised direktorid, õpetajad ning vilistlased, kes ka hiljem meie koolitunde külastasid. Aula ukse kõrval seisis fotonurk, millest leidus terve päeva vältel paljudele rõõmu ja nalja. Seintel olid tänapäevased QR koodid, mida hiljem kasutati ajaloo viktoriiniks ning oma teadmiste proovile panekuks. Viktoriin põhines ajalootahvlitel oleval infol, mis eelmise nädala jooksul meie koolimaja seintel üles pandi. Selle suure töö tegi ära õpetaja Anne Pildre haridustehnoloog Margit Lindau kaasabil. QR koodi jahist võtsid ka osa meie kooli vilistlased Vaido Luks ja Villi Pihl.

Raamatukogus on avatud kogu juubelinädala jooksul ajaloonäitus. Seal on nii 50 aasta taguseid mälestusi kui ka päris uuema aja leide, mida kindlasti tasuks uurida.

 

Darelyan Pähn

9. klass

Kärla kooli 110. juubelinädalat alustasime rännates 100 aastat ajas tagasi. Kooli tulles märkasid õpilased juba õige pea, et täna on midagi teisiti. Kõik õpetajad kandsid riideid, mida kanti siis, kui meie vanavanemad veel koolis käisid. Hommik algas rongkäiguga Kärla alevi vahel. Selle puhul oli iga klass disaininud omale sildi, mida uhkelt ja kõrgel üleval hoida. Piduliku hommiku lõpetasime aktusega, mille tegi eriti eriliseks  kooli endiste juhtide käejälgede galerii avamine aula seinal. Külla olid tulnud Saaremaa vallavanem, Kärla kooli endised direktorid, õpetajad ning vilistlased, kes ka hiljem meie koolitunde külastasid. Aula ukse kõrval seisis fotonurk, millest leidus terve päeva vältel paljudele rõõmu ja nalja. Seintel olid tänapäevased QR koodid, mida hiljem kasutati ajaloo viktoriiniks ning oma teadmiste proovile panekuks. Viktoriin põhines ajalootahvlitel oleval infol, mis eelmise nädala jooksul meie koolimaja seintel üles pandi.

Selle suure töö tegi ära õpetaja Anne Pildre haridustehnoloog Margit Lindau kaasabil. QR koodi jahist võtsid ka osa meie kooli vilistlased Vaido Luks ja Villi Pihl.

Raamatukogus on avatud kogu juubelinädala jooksul ajaloonäitus. Seal on nii 50 aasta taguseid mälestusi kui ka päris uuema aja leide, mida kindlasti tasuks uurida.

 

Darelyan Pähn

9. klass