Ettevõtlikult Ettevõtluskülas ja teadushimuga AHHAAs 11. апреля KL

28.-29. märts käisid Kärla kooli 4 õpilast, Emilia Ait, Marileen Seli, Lisette Avik ja Laurete Avik, Tartus Ettevõtliku Kooli võrgustiku õppereisil, saatjaks õppedisainer Kaidi Liivas. Bussi mahtus veel teistegi kooli õpilasi nagu Lümanda, Aste, Leisi, Valjala, Orissaare ja Muhu. Tartus õppepäevale jõudes jagati õpilased kahte gruppi, ühed läksid AHHAA-d avastama ja teised ettevõtluskülla majanduse simulatsioonimängu kogema. Pärast vahetasime asustusi, et kõik saaks kõike näha ja kõike tundma õppida.

Niisiis ettevõtluskülas toimus mäng ,,Ettevõtlik kodanik’’. See kujutas endast väikest linnakut, kus olid erinevad asutused: pank, linnavalitsus, kliinik, meediamaja, kauplus ja ilusalong, mille vahel mängijad ära jagati. Osad töötasid kliinikus arstina, osad olid pangatöötajad, linnavalitsuse töötajad jne. Mängus täitsime erinevaid ülesandeid ja teenindasime teisi õpilasi. Näiteks äriettevõtted pidid linnavalitsuselt tegevusluba taotlema ja panka maksuraha viima, koostama arveid ostetud teenuste eest ja pärast raamatupidamises kulud-tulud kokku arvestama. Mängu mõte oli saada kogemus majanduse ja ettevõtte toimimisest ja kuidas olla oma tegemistega kasumis.  Oli väga tore ja me saime ettekujutuse, kuidas ettevõtlus peaks toimima.

AHHAA teaduskeskuses oli vahvaid avastamisi täis, sest seal sai vaadata ja katsetada erinevaid eksponaate ja avatud oli ka Tartu Ülikooli meditsiinikogust inimese anatoomia, kus vanim eksponaat oli aastast 1803.

Emilia, Lisette, Marileen

*Pildigalerii õppereisist leiad siit: https://photos.app.goo.gl/xKAhCByUpeCTThTL7

Emilia, Lisette, Marileen