Õpetaja Katrin Kuum: Olen hetkel väga õiges kohas 21. апреля LL

Meil on heameel tutvustada lugejatele säravat õpetaja Katrinit! Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katrin Kuum liitus meie koolieperega käesoleva aasta jaanuaris. Meediaringi õpilased Lisette Avik, Marileen Seli ja Emilia Ait olid uudishimulikud ja küsisid temalt mõned küsimused:

Mis teid elus inspireerib?

Mind inspireerib eelkõige elu ise kogu oma täiuslikkuses ja ebatäiuslikkuses.

Mis on teie hobid?

Eks need ole läbi aegade veidi muutunud, aga armastus jooga ja talisupluse vastu on jäänud. Veel meeldib mulle väga uurida inimmõtte ajalugu ja arengut ehk siis filosoofiat ja küllap võin omamoodi  hobiks lugeda ka erinevate huvitavate asjade õppimist nagu reiki ja hüpnoteraapia.

Millised on teie rollid ühiskonnas lisaks õpetaja tööle?

Ma olen loomu poolest väga sotsiaalne inimene, küllap sellepärast on mul neid rolle üksjagu. Samas on need rollid omavahel üsna seotud. Olen Naiskodukaitse akadeemilise jaoskonna  ja valla sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni liige, diakonina teen hingehoiu- ja vaimulikutööd, ajalehes toimetan kirikulehekülge. Koos abikaasaga on meil loodud MTÜ Lootuse Värav, mille kaudu teeme hingehoiutööd ja töötame inimestega, kellel on erinevad sõltuvushäired.

Mis on lause, mis teid kõige rohkem iseloomustab?

Laenan read ühelt oma lemmikautorilt Betti Alverilt: „Miks, algav päev, on argipäev su nimeks? Ma kuulutan su sekundid kõik imeks täis iluehmatust ka täna hommikul.“

Millega te tegelesite enne siia kooli tulekut?

Töötasin ligi 12 aastat Kuressaare Gümnaasiumis kaplani ja eetika õpetajana, vahepeal Kuressaare linnas lastekaitsespetsialistina ja viimased neli aastat Saaremaa Ühisgümnaasiumis väikeklassi õpetajana. Kunagi alustasin oma tööelu aga hoopis raamatukogus ja olin pikalt ka Kuressaare koguduses laste- ja noortetöö juht. Mulle meeldivad erinevad väljakutsed ja kui elu toob teele midagi uut olen alati valmis sellest ka kinni haarama.

Miks te soovite lastega töötada?

See on kuidagi nii kujunenud, et tegemised toovad taas laste juurde. Ma usun, et mulle meeldib laste puhul nende siirus ja avatus, elurõõm ja energia. Ja väga loodan, et suudan ka ise jääda piisavalt lapsemeelseks ehk siis vaadata maailma alati veidi uudistavate ja imestavate silmadega.

Kuidas teile meie koolis meeldib?

Mulle meeldib siin. Ma tunnen, et olen hetkel väga õiges kohas.

Mis on teie soov meie kooli perele?

Soovin kõigile siin vahvas majas oskust leida rõõmu ja olla tänulik. Leida rõõmu ka kõige lihtsamatest asjadest, nagu päikesepaistest ja vihmasajust, heast raamatust ja põnevatest inimestest ja olla tänulik iga naeratuse eest ja elu eest, mis meile on kingitud.

Mis teid elus inspireerib?

Mind inspireerib eelkõige elu ise kogu oma täiuslikkuses ja ebatäiuslikkuses.

Mis on teie hobid?

Millised on teie rollid ühiskonnas lisaks õpetaja tööle?

Mis on lause, mis teid kõige rohkem iseloomustab?

Millega te tegelesite enne siia kooli tulekut?

Miks te soovite lastega töötada?

Kuidas teile meie koolis meeldib?

Mulle meeldib siin. Ma tunnen, et olen hetkel väga õiges kohas.

Mis on teie soov meie kooli perele?