Luule selges keeles 25. ноября KPK

Teisipäeval 22. novembril sai teoks suur luulelugemine, toimus etlejate konkurss 2022 „Luulesillad ühendavad“. Kirja oli saanud 41 noort etlejat ja küllap oli väike ärevus sees nii suurtel kui ka väikestel. Auväärne žürii, koosseisus Triin Aksalu, Virge Varilepp ja Kaie Niit, võttis kohad sisse, meie huvijuht Arnek ütles julgustavad avasõnad ja lahti ta läkski.

Siinkohal tänusõnad kõigile, kes luuletusi esitama tulid. Nõuab see ju ka lavanärvi, veidi hirmu ületamist…ja mis siis küll saab, kui sassi läheb…..Kõik etlejad olid väga tublid, isikupärased ja ilmekad. Ja kuigi alati tehakse valik veel kõige meeldejäävamate hulgast, siis võitjad on kõik, kes julgelt selle väljakutse vastu võtsid.

GRAND PRIX ja KÄRLA RAAMATUKOGU ERIAUHIND – ROMET RAHNEL

OMALOOMINGU AUHIND – ELIISE KIRS

SUURIM ÜLLATAJA – RASMUS VIRVES

UKRAINA ERIPREEMIA – DARIA HUNKO

KOOLIASTMETE PARIMAD:

I KOOLIASTE JA DIREKTORI ERIPREEMIA – HELINA SÜLD

II KOOLIASTE – EMMARIIN ROOS

III KOOLIASTE – STEN MARTIN KUUSKOR

Luulesillad ühendasid seekord väikesi ja suuri, eestlasi ja ukrainlasi, südameid ja mõtteid, eelkõige aga ühendasid nad kõik osalejad üheks vahvaks seltskonnaks, kes ilmselt ei pelga ka edaspidi uusi väljakutseid ja kes tulevad läbi iseenda taas jagama luulesõnumit. Sõnal on jõud ja sõnal on vägi, hoidkem luulesõna ja nagu kirjutab luuletaja Juhan Viiding:

„Mis on see luuletaja luule?

See on: kui mõtled elule

Ja millelegi muule…“ nii lihtne ja ilus.

Emakeele õpetaja Katrin Kuum

Pilte vaata SIIT

GRAND PRIX ja KÄRLA RAAMATUKOGU ERIAUHIND – ROMET RAHNEL

OMALOOMINGU AUHIND – ELIISE KIRS

SUURIM ÜLLATAJA – RASMUS VIRVES

UKRAINA ERIPREEMIA – DARIA HUNKO

KOOLIASTMETE PARIMAD:

I KOOLIASTE JA DIREKTORI ERIPREEMIA – HELINA SÜLD

II KOOLIASTE – EMMARIIN ROOS

III KOOLIASTE – STEN MARTIN KUUSKOR

„Mis on see luuletaja luule?

See on: kui mõtled elule

Ja millelegi muule…“ nii lihtne ja ilus.

Emakeele õpetaja Katrin Kuum

Pilte vaata SIIT