Õpetajate päev tõi elevuse majja 10. октября LL

5.oktoobril oli üle-eestiline õpetajate päev, mida tähistas ka meie kool.  Selle aasta 9.klass võttis õpetajatelt võimu üle jäljendades nõukogude okupatsiooni, mida sümboliseerisid loosungid, punalipud ja kõlas ENSV seriaali tunnusmuusika. Vanim klass oli riietunud töölisrahvaks, kes võtsid õpilaskonna tungival soovil õpetajatelt võimu üle. Selleks võeti üks õpetaja pantvangi ja tema vabastamiseks sunniti direktorit allkirjastama võimu üleandmislepingut. Kui direktor allkirjastas verise lepingu, vabastati õpetaja ning saalist oli kuulda rõõmuhõiskeid, kui noored õpetajad viisid oma õpilased klassidesse.

Kui õpetajad pantvangidraamast toibusid, ei tundnudki nad end väga halvasti, sest ees ootas suur üllatus. Nauditi kosutavat vesivõimlemist ja tervislikku ning hõrku lõunat GO Spa-s.

Noored said kogu päeva tunda õpetajate töö rõõme ja raskusi. Ühelt poolt rõõmu õpetamisest ja ise tahvli ees seismisest, kuid teiselt pool nähti ka kui raske on klassis kogu tunni vältel korda hoida. Mõne klassiga oli kergem, mõnega raskem, kuid see kõik on osa elust. Kokkuvõtteks täitsid noored õpetajad oma vanemate “kolleegide” antud ülesandeid ning said tundide korraldamisega hästi hakkama.

Õpetajate päev lõppes kooli taasiseseisvumisega, kus võim anti õpetajatele üle võimu sümboliseerivate isetehtud võtmehoidjatega. Päeva lõpetuseks laulsid kõik koos ühel meelel laulu “Mu isamaa armas”.

Annika Suurna ja Karis Kivi

9.klassist