Lastevanemate koosoleku teade 10. октября KPK

Lugupeetud lapsevanemad!
Neljapäeval, 07. novembril algusega kell 17.30 toimub Kärla koolis lapsevanemate üldkoosolek. Loenguga „JULGE RÄÄKIDA!“ esineb Sass Henno. „Räägin, kuidas ära tunda ohumärke, kuidas käituda kui oled ise langenud ahistava, alandava või vägivaldse suhte ohvriks. Mida teha siis, kui sellisesse suhtesse on sattunud lähedane sõber või laps? Või hoopis, mida teha siis, kui avastad, et oled ise suhtes olnud vägivaldne osapool? Oma loengutes ei mõista ma kohut, vaid jagan oma elu näitel noortele ja vanematele julgust ka enda vigu tunnistada ja end muuta. Räägin üha enam kõneainet leidvast korgijoogi probleemist, kus liialdamata tuhandeid tüdrukuid on seksuaalse ärakasutamise eesmärgil GHB (või muu sarnase) ainega tahte vastaselt uimastatud. Õpetan ka kuidas sellisel puhul end kaitsta, käituda ja kuhu pöörduda.“

Oma kirjas koolile tutvustab ta ennast nii: Miks ma seda räägin?
Olen alati tahtnud maailma paremaks muuta. Ja usun, et saan noortega paremini kontakti, kui mõni surnud suur autor läbi oma teoste. Lisaks olen ühiskondlikult aktiivne vägivallavastaste projektide eestvedaja.
- 2004 võitsin romaanivõistluse "Mina olin siin" käsikirjaga, pärast mida tundsin, et mul on kirjanikuna vastutus ühiskonna ees laiemalt teatud teemadel suhelda.
- 2014 asutasin Facebookis üle 5000 liikmega võrgustiku "Mehed vägivalla vastu" kus soovisin inspireerida mehi naistesse ja nende õigustesse senisest lugupidavamalt suhtuma.
- 2016 alustasin koostööd menubändiga 5MIINUST ja mõistsin, et noored vajavad selgitust, et see, millest rääkisid naljaga pooleks loodud laulusõnad, ei ole see, mida bänd oleks tegelikult tahtnud öelda.
- 2018 alustasin sotsiaalmeedias ja ministeeriumites korgijoogi (GHB) kuritegude paljastamisele suunatud võitlust, et ükski noor ei peaks tulevikus naljakaks või normaalseks seksuaalse kuritarvitamise eesmärgil kellegi uimastamist.
- 2019 asutasin MTÜ Julge Rääkida, eesmärgiga viia koolinoorteni vägivallavaba suhtlemisoskust ja julgust jagada infot vägivallakuritegudest ja muudest varjatud ränkadest õigusrikkumistest.

Samal päeval kell 14.25 esineb Sass Henno 5. – 9. klassi õpilastele teemal „Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge“. Loeng koosneb kahest osast: „MINU LUGU. AUSALT.“ ja „SÕNADE JÕUD.“
Kutsume lapsevanemaid võimalusel ka seda kuulama, sest teemad on väga huvitavad, julged ja ei kattu.

Õppejuht

Lugupeetud lapsevanemad!

Oma kirjas koolile tutvustab ta ennast nii: Miks ma seda räägin?

Õppejuht