Juubelinädala kunstipäev lasi loovusel lennata 20. февраля LL

Juubelinädala keskpaigas peatus aeg kaunite kunstide juures. Juba hommikul tervitas meie vilistlane Henrika Trave kogu koolipere oma mõnusa karjääriloo ja muusikaliste vahepaladega. Henrika kasvamise lugu oli taaskord kinnituseks sellele, et oma unistustele annavad tiivad suur tahe ja töö. Elu muusikuna avab maailma ja seiklused on elu üks osa. Henrika etnomuusika plokkflöödi ja torupilliga lükkas hoo sisse meie kaunite kunstide päevale.

Koolipäeva mahtus kümme erinevat töötuba, mille hulgast igaüks valis endale kaks meelepärast. Asja tegi eriti põnevaks see, et juhendajateks olid meie kooli vilistlased ja külalisõpetajad. Valida sai keraamika, viltimise, helmeskeede meisterdamise, kaasaegse kunsti, fotograafia, multimeedia, näomaalingute, home-spa, henna- ja spreikunsti ning kokkamise töötubade vahel. Kõigis neis omandati uusi tehnilisi teadmisi ning sai lasta praktilise töö käigus loovusel lennata. Igal juhul olid need kõik sellised väljakutsed, mida tavapärane koolipäev ei paku.

Näiteks õpetaja Jaanika Kase kaasaegse kunsti töötoas valmisid imelised maalid mitte pintsli vaid värvi sisse kastetud lõnga abil. Kokkamise töötoas kummutas juhendaja Villi Pihl müüdi burgeri ebatervislikkusest, sest otsast lõpuni ise valmistatud burks viis keele alla. Ja kes ütles, et veebruarikuus ei saa koduseid pihve õues grillida?! Muidugi sai!

Viltimise ja helmeskeede meisterdamise töötubades valmisid uskumatult ilusad ehted. Ei osanud ette arvata, et ka viltimistehnikas sünnivad imelised käevõrud. Ja nii mõnigi poiss võib naistepäeval oma ema rõõmustada kauni isetehtud helmeskeega. Neid töötube juhendasid Aime Haamer ja Pille Tänak. Keraamikatunnis said kõik soovijad oma sisemised pinged savi sisse mätsida ja välja voolida kauneid kausikesi. Keraamik Ave Lindau kostitas õpilasi meile veel tundmatute tehnikatega ja nii lisati oma savikunstile vürtsi värvilise  klaasiga.

Neile, kelle kirg on fotograafia või multimeedia, olid oma pikaajalisi kogemusi jagama tulnud Ene Schultz ja Arnek Grubnik. Ene laiendas meie silmaringi fotograafia ajaloo osas, jagas teoreetilisi näpunäiteid telefoniga pildistamisel ning loovülesanne sündis Kärla pargis, kus õpilased said märksõna KPK 110 abil pildistada midagi sümboolset kooli sünnipäevaks. Multimeedia õpitoas sündisid Arneki juhendamisel animatsioonid, mis saavad esitletud kooli kodulehel.

Ja kes meist ei tahaks ilus olla?! Eks ikka igaüks. Kuna ilu algab hoolitsetud välimusest, siis Kaisi Õispuu oli välja tulnud tõelise koduse spaaga. Lihtsatest vahenditest valmistati näokoorijaid ja -maske, tehti hoolitsusi ja lasti end lihtsalt meeldivas õhkkonnas vabaks. Lõbusaks läks asi näomaalingute õpitoas, kus meie eelmise aasta lõpetaja Anete Antsaar näitas oma head kätt väiksemate õpilaste nägusid kaunistades ja lapsi õpetades. Nii said sõbrad üksteise nägusid kehavärvide ja sädelustega kevadiselt lõbusaks maalida. Kristina Lember oli suure hulga huviliste rõõmuks kohale tulnud henna- ja spreikunsti kraamiga. Hennaga sai oma kehale sümboleid ja mustreid maalida ning spreidega ise üks äge T-särk disainida.

Vaat kui palju loovust ja head energiat kinkis meile kooli juubelipäev! Palju õnne meile kõigile ja suured tänud päeva tegijatele – külalisõpetajatele!

Kaunite kunstide ainesektsiooni nimel

Laidi Lindau