Tüdrukute õhtu 4. klassis 06. ноября LL

Kuna juba läheb õhtuti varakult pimedaks, siis aeg soosib tubaseid tegevusi. Neljanda klassi tüdrukud ja õpetaja Maret Rei korraldasid endale peale tunde  mõnusa tüdrukute õhtu. Veidi pikkade nägudega poisid saadeti kenasti koju, aga pikalt mossitamiseks pole põhjust, sest üsna varsti tuleb ka nende aeg.

Seega, kui noorhärrad olid lahkunud, läks õhkkond klassis salapäraseks ja põnevus oli silmaga nähtav. Nimelt astusid klassiuksest sisse erinevad kutsutud külalised. Tuli Agnes Heinla, kaasas kotid, millest turritas välja muuhulgas vilti ja paberit ning helkurriiet. Astus sisse Merle Rebase, kes peagi salapäraselt suundus kodundusklassi ning siis tuli Piret Elli, kelle kaasas olev suur pruun kohver tekitas mitu paari uudishimulikke silmi.

Ühesõnaga hakkasid  tüdrukud tegema tüdrukute asju! Kui loosiratas oli neiud jaganud kahte gruppi, sai tarkuseterade kogumine ja käeharjutamine alata. Pruuni salapärase kohvri seest tulid välja pintslid, topsikud ja karbid ning värvid.  Jumestaja Piret rääkis neidudele näohooldusest, väsimast seejuures meie piigadele lausumast kui kaunid nad on oma naturaalsuses ja imestades kui pikad ja ilusad on kõikide neljanda klassi tüdrukute ripsmed. Piigad said soovikorral veidi meigitud ja kõik juuksed pandi kaunitesse soengutesse, mis professionaali käe all võttis vaid hetke.

Kodundusklassis käis samal ajal salapärane sahkerdamine, kuid keegi ei avaldanud, mis teoksil.

Kui meie niigi ilusad tüdrukud olid veel ilusamaks tehtud, oli hea aeg alustada näputööga. Hakati meisterdama pimedal ajal vajalikke abimehi- helkureid. Joonistati, lõigati ja triigiti ning toodang valmis kiiresti. Tulemust on ülejäänud kooliperel võimalik endale soetada 9. novembril toimuval Madrikohviku Kadri ilunurgast.

Õhtu lõpetuseks tulid välja kodundusklassis valminud superstaarid- imeilusad ja suus sulavad pulgakoogid! Tõesti parimad, mida kunagi maitstud!

Üks pime õhtu oli toredasti KOOS veedetud ning meie kaunid tüdrukud said jälle mitme kogemuse võrra rikkamaks ning suundusid rõõmsalt  kodupoole.

Marii Kuusemäe

Ingeri ema