Keelereis Maltale 02. november LL

20.-27. oktoobril käisid Kärla Põhikooli tragimad inglisekeele oskajad EC Malta keelereisil. Mõnusa reisiseltskonna moodustasid kolmanda kooliastme õpilased Annika Suurna, Karis Kivi, Kelly Grahv, Eva Sõmmer, Mikk Nahkur, Helena-Karmen Saar ja Karl-Mathias Pihl. Grupi saatja oli Katrin Mesila. Laupäeva hommikul hakati Eestist sõitma ning umbes kolme paiku öösel jõuti Maltal oma kodudesse.

Kohe esimesel päeval sõidutati õppegrupp Gozole väljasõidule, mis on Malta suuruselt teine saar. Külastati Azure Windowt, mis oli kahjuks eelmise aasta märtsis kokku kukkunud ning noortel polnud võimalust näha seda oma täies hiilguses.

Juba järgmisel päeval algasid koolimajas tunnid. Esimesena tegid õpilased keeletesti, mille järgi jagati nad oma taseme järgi rühmadesse. Seejärel kohtuti oma uute klassikaaslastega esimest korda ning saadi nendega rohkem tuttavaks.

Kogu nädala vältel toimusid  koolitunnid, kus õpilased suhtlesid ainult inglise keeles ja arutasid nädala teemat, milleks oli kunst. Mõtiskleti küsimuste üle nagu “Mis on kunst?” ning “Mis rolli mängib kunst inimeste elus?”.

Pärast tunde toimusid erinevad lõunased ja õhtused tegevused. Tegevused varieerusid paekivi pärandi muuseumist, bowlingu ja laser tagini. Tegevused olid lõbusad, kuid kõigi lemmikuks osutus Vahemeres ujumine. Kuna Eestis oli sel ajal juba mõned miinuskraadidki, oli värskendav veel viimast korda enne aasta lõppu ujumas käia.

Pärast nädalakest soojas Malta kliimas suundusid noored tagasi Eestisse, kus neid ootas vihmane ning lumine ilm.

Pildigalerii LINK

Annika Suurna ja Karis Kivi