Loodusfotokonkurss pakub silmailu 24. november LL

Juba seitsmes sügis on oma värviküllusega, igatust ja ootust tekitavate tunnetega toonud märkamise rõõmu meie kooliperele. Ka tänavu oli põhjust piiluda sügist läbi kaamerasilma, sest koolis toimus järjekordne loodusfotokonkurss. Täna, kui sügis on ulatamas kätt advendiajale, saame teha toimunust kokkuvõtteid.

42 võistlustöö hulgas leidus nii kauneid loodusvaateid, kui imetabaseid lähi-võtteid vihmapiiskadest kännuseenteni. Konkursist said osa võtta kõik õpilased ja ka õpetajad. Töid hindas žürii, kuhu kuulusid meie endine õpetaja Jaanika Kask, Kärla noorsootöötaja Kadri Järvalt ja fotograaf ning KPK vilistlane Ene Schultz. Nemad valisid igas vanusegrupis välja Grand Prix võitjad ja jagasid eripreemiaid. Lisaks toimus veebihääletus, mis oli avatud kõigile meie kodulehe ja FB lehe külastajatele.

Nagu kunsti puhul ikka, peitub ilu vaataja silmades ning iga foto omab emotsionaalset väärtust ja pakub silmailu. Aga konkursile omane hasart sõelus välja järgmised auhinnalised tööd:

I kooliastmes sai nii Grand Prix kui veebihääletuse võidu foto „Sügise silmad“, autor Kaspar Martin Grubnik 1. klassist.

II kooliastmes langes samuti žürii ja veebihääletajate arvamus kokku ja võidutööks osutus „Sügisene jalutuskäik mere ääres“, autor Laurete Avik 6. klassist.

III kooliastme Grand Prix pälvis foto „Oma tehtud pesakeses“, autor Eliise Kirs 8. klassist ning veebihääletuse võidu võttis foto „Värvid“, autor Märten Soon 9. klassist.

Õpetajate tööde hulgas võidutses foto „Mustlasseelik“, autor Maret Rei ning viis koju Grand Prix. Veebihääletajad pidasid parimaks fotot „Esimene jää“, autor Arnek Grubnik.

Nimetatud fotode autoreid autasustati oma tehtud foto väljatrükiga kapale. Eripreemiate võitjaid tunnustati Apollo kinkekaartidega.

Hääletamisperioodil kaunistasid fotod koolimaja seinu, aga tänaseks on need kolinud koolimaja ette kergliiklustee äärde puude vahele, et pakkuda silmailu ka kogukonnale. Olete lahkelt oodatud meie õuenäitusele!

Laidi Lindau

Foto- ja meediaringi juhendaja