Meie lood

Mini-minifirmakad said Aurigas rahva lemmiku tiitli 15. detsember KL


Kolmapäeval, 13. detsembril toimus Auriga kaubanduskeskuses Kuressaare Ametikooli poolt korraldatud Saaremaa õpilasfirmade jõululaat. Eelmisel nädalal kooli jõululaadal saime nii palju head tagasisidet enda mini-minifirma toodete müügist, et otsustasime kutse vastu võtta ja ka suurel õpilasfirma jõululaadal osaleda. Laadale võttis mini-minifirmade juhendaja, Kaidi Liivas, kaasa koolilaadal aktiivsemalt müügitööd üles näidanud mini-minifirma õpilased: Mihkel Heinla (2. kl), Romet Rahnel (5. kl), Luisa Tänav (6. kl) ja Rael Grethel Arge (6. kl). Õpilased olid ka linnas laadal silmapaistvad müüjad, kes tundsid oma toodet ja selgitasid hea meelega ka toote valmimisprotsessi. Müügiks läks mitmed seinakuused, rahakaardid, käsitöötsemendi põhjaga küünlad, (led)küünlaalused ja vanadest CD-plaatidest ümber töödeldud disainehted. Kõrvaehete puhul sai palju positiivset tagasisidet ka nende slogan „Ole ringmajanduse kuninganna“. See meelitas ostma isegi Junior Achievement Eesti (õpilasfirmade programmi) arendusjuhi Epp Vodja. Tegelikult võime öelda, et päris mitu ringmajanduse kuningannat liigub nüüd meie seas ringi, sest kannavad meie mini-minifirma disainehteid.

Õpilastele tekitas elevust ka see asjaolu, et nende tooteid käis uudistamas tuntud ärimees ja rahatarkuse mentor Raivo Hein. Kasutasime võimalust ja tegime temaga koos ka pilti, lisaks kutsusime ta enda kooli rahatarkust jagama.

Ürituse tipphetk oli muidugi see, et meie kooli mini-minifirma sai laadal rahva lemmiku tiitli. Auhinnaks saime selle eest võimaluse minna Kuressaare Ametikooli ja koos kokaga teha valmis üks pizza, mille saame ise ära süüa. Kes teab, võib-olla on järgmine äriidee meil oma pop-up pizzakohviku avamine.

Oleme südamest tänulikud, et meid õpilasfirmade laadale kutsuti ja meie tooteid nii väärtuslikuks peeti, et need endale koju osteti. Kogu päev andis väga hea kogemuse, mis innustab ka edaspidi oma tooteid valmistama ja laadal müüma.

 

Kooli jõulaada tunnustamine

Natukene veel ka 06. detsembril toimunud kooli jõululaadast. Nimelt, sel korral kõndis laadal ringi žürii, kes jälgis toodete väljapanekut, müügitöö sõnaosavust ja oma toote tundmist. Oma lemmiku said nimetada ka õpilased. Täna saime aulas kõik kokku ja tunnustasime parimaid.

Silmapaistev müügilaud ja toodete väljapanek: 1. ja 2. klass

Silmapaistev müüja: Mihkel Heinla (2. kl) ja Romet Rahnel (5. kl)

Ise tehtud, hästi tehtud: Lisbeth Villak (2. kl), küünlahoidjad

Ringmajanduse auhind – parim taaskasutus: mini-minifirma (4.-6. kl) CD-plaatidest disainehted

Õpilaste lemmikud: Marie Mesila (3. kl), Kerd Kivirai (1. kl), Karl Uus (4. kl) ja mini-minifirma (4.-6 kl)

 

Palju õnne kõigile ettevõtlikele õpilastele!

Kolmapäeval, 13. detsembril toimus Auriga kaubanduskeskuses Kuressaare Ametikooli poolt korraldatud Saaremaa õpilasfirmade jõululaat. Eelmisel nädalal kooli jõululaadal saime nii palju head tagasisidet enda mini-minifirma toodete müügist, et otsustasime kutse vastu võtta ja ka suurel õpilasfirma jõululaadal osaleda. Laadale võttis mini-minifirmade juhendaja, Kaidi Liivas, kaasa koolilaadal aktiivsemalt müügitööd üles näidanud mini-minifirma õpilased: Mihkel Heinla (2. kl), Romet Rahnel (5. kl), Luisa Tänav (6. kl) ja Rael Grethel Arge (6. kl). Õpilased olid ka linnas laadal silmapaistvad müüjad, kes tundsid oma toodet ja selgitasid hea meelega ka toote valmimisprotsessi. Müügiks läks mitmed seinakuused, rahakaardid, käsitöötsemendi põhjaga küünlad, (led)küünlaalused ja vanadest CD-plaatidest ümber töödeldud disainehted. Kõrvaehete puhul sai palju positiivset tagasisidet ka nende slogan „Ole ringmajanduse kuninganna“.

See meelitas ostma isegi Junior Achievement Eesti (õpilasfirmade programmi) arendusjuhi Epp Vodja. Tegelikult võime öelda, et päris mitu ringmajanduse kuningannat liigub nüüd meie seas ringi, sest kannavad meie mini-minifirma disainehteid.

Õpilastele tekitas elevust ka see asjaolu, et nende tooteid käis uudistamas tuntud ärimees ja rahatarkuse mentor Raivo Hein. Kasutasime võimalust ja tegime temaga koos ka pilti, lisaks kutsusime ta enda kooli rahatarkust jagama.

Ürituse tipphetk oli muidugi see, et meie kooli mini-minifirma sai laadal rahva lemmiku tiitli. Auhinnaks saime selle eest võimaluse minna Kuressaare Ametikooli ja koos kokaga teha valmis üks pizza, mille saame ise ära süüa. Kes teab, võib-olla on järgmine äriidee meil oma pop-up pizzakohviku avamine.

Oleme südamest tänulikud, et meid õpilasfirmade laadale kutsuti ja meie tooteid nii väärtuslikuks peeti, et need endale koju osteti. Kogu päev andis väga hea kogemuse, mis innustab ka edaspidi oma tooteid valmistama ja laadal müüma.

 

Kooli jõulaada tunnustamine

Natukene veel ka 06. detsembril toimunud kooli jõululaadast. Nimelt, sel korral kõndis laadal ringi žürii, kes jälgis toodete väljapanekut, müügitöö sõnaosavust ja oma toote tundmist. Oma lemmiku said nimetada ka õpilased. Täna saime aulas kõik kokku ja tunnustasime parimaid.

Silmapaistev müügilaud ja toodete väljapanek: 1. ja 2. klass

Silmapaistev müüja: Mihkel Heinla (2. kl) ja Romet Rahnel (5. kl)

Ise tehtud, hästi tehtud: Lisbeth Villak (2. kl), küünlahoidjad

Ringmajanduse auhind – parim taaskasutus: mini-minifirma (4.-6. kl) CD-plaatidest disainehted

Õpilaste lemmikud: Marie Mesila (3. kl), Kerd Kivirai (1. kl), Karl Uus (4. kl) ja mini-minifirma (4.-6 kl)

 

Palju õnne kõigile ettevõtlikele õpilastele!