Meie lood

Õpetajate päev Kärla Põhikoolis 12. oktoober LL


Meie koolis tähistasime Õpetajate päeva reedel, 02.10.20. Päev algas nagu iga teinegi, kuid väikese erinevusega. Hommikut koolis ei alustanud me mitte tavalise geograafia tunniga, vaid uhkete ja tähtsate nägudega kooli taga spordiplatsil. Seal toimus sportlikus vormis võimu üle andmine õpilastele.

Nimelt kutsus õpilasi esindav direktor Robert Luks duellile meie kooli direktori Sirje Ellermaa. Robert ja õp Sirje pidid viskama korvpalli korvi. Väga napilt, kuid siiski kindlalt võitis Robert ning võim oligi õpilaste käes. Endised õpetajad saadeti koolimajast minema ning uued seadsid end mugavalt sisse. Päeva magusaim osa oli koolimajas tähtsa näoga ringi käia ja õpetajate tuppa marssida.

Mina ja Elisabeth kui 3. klassi juhatajad võime päeva õnnestunuks lugeda, Õpilased klassis olid lärmakad, kuid kui õiged sõnad peale lugesime, suutsid nad väga vagusi olla ja hoolikalt tähele panna, mida õpetatakse. Preemiaks said õpilased suud magusaks ja taustal kõlasid õpilaste soovilood. Õpetaja rollis olles oli meie töö ka õpilastevahelisi konflikte lahendada. Peab tõdema, et see oli paras pähkel, kuid saime hakkama.

Üldvaates oli koolipäev melu täis. Kõik jäid rahule ning kohe kindlasti oli see vajalik kogemus. Enamus meist veendusid, et õpetaja ametit pidama ei lähe. Tänu sellisele päevale hakkab õpilane õpetajat paremini mõistma. Nimelt kui õpetajaga keegi võidu räägib, ajab see ikka tõsiselt närvi. Rääkimata tegemata kodutöödest või asjade koju jätmisest, siis mõtled- “no kuidas see võimalik on”?

Uutele õpetajatele preemiaks kinkis kool meile 2 maitsvat kooki.

Koolipäeva lõpus oli tagasihoidlik võimu tagastamine. Jäime kõik nõusse sellega, et päev oli meeldejääv, lõbus ning kogemusterikas, kuid kooliteed jätkaks siiski õpilase rollis. Avaldame kaastunnet kõikidele õpetajatele, kuid oleme siiralt tänulikud, et jaksate iga päev ärgata, tulla kooli ja meid “tumbajumbasid” natukenegi mõtlema panna.

Täname kooli meid usaldamast ja ega see päev meil mööda külge maha jooksnud

 

KPK 101. lennu nimel Gertrud Lend

Meie koolis tähistasime Õpetajate päeva reedel, 02.10.20. Päev algas nagu iga teinegi, kuid väikese erinevusega. Hommikut koolis ei alustanud me mitte tavalise geograafia tunniga, vaid uhkete ja tähtsate nägudega kooli taga spordiplatsil. Seal toimus sportlikus vormis võimu üle andmine õpilastele.

Nimelt kutsus õpilasi esindav direktor Robert Luks duellile meie kooli direktori Sirje Ellermaa. Robert ja õp Sirje pidid viskama korvpalli korvi. Väga napilt, kuid siiski kindlalt võitis Robert ning võim oligi õpilaste käes. Endised õpetajad saadeti koolimajast minema ning uued seadsid end mugavalt sisse. Päeva magusaim osa oli koolimajas tähtsa näoga ringi käia ja õpetajate tuppa marssida.

Mina ja Elisabeth kui 3. klassi juhatajad võime päeva õnnestunuks lugeda, Õpilased klassis olid lärmakad, kuid kui õiged sõnad peale lugesime, suutsid nad väga vagusi olla ja hoolikalt tähele panna, mida õpetatakse. Preemiaks said õpilased suud magusaks ja taustal kõlasid õpilaste soovilood. Õpetaja rollis olles oli meie töö ka õpilastevahelisi konflikte lahendada. Peab tõdema, et see oli paras pähkel, kuid saime hakkama.

Üldvaates oli koolipäev melu täis. Kõik jäid rahule ning kohe kindlasti oli see vajalik kogemus. Enamus meist veendusid, et õpetaja ametit pidama ei lähe. Tänu sellisele päevale hakkab õpilane õpetajat paremini mõistma. Nimelt kui õpetajaga keegi võidu räägib, ajab see ikka tõsiselt närvi. Rääkimata tegemata kodutöödest või asjade koju jätmisest, siis mõtled- “no kuidas see võimalik on”?

Uutele õpetajatele preemiaks kinkis kool meile 2 maitsvat kooki.

Koolipäeva lõpus oli tagasihoidlik võimu tagastamine. Jäime kõik nõusse sellega, et päev oli meeldejääv, lõbus ning kogemusterikas, kuid kooliteed jätkaks siiski õpilase rollis. Avaldame kaastunnet kõikidele õpetajatele, kuid oleme siiralt tänulikud, et jaksate iga päev ärgata, tulla kooli ja meid “tumbajumbasid” natukenegi mõtlema panna.

Täname kooli meid usaldamast ja ega see päev meil mööda külge maha jooksnud

 

KPK 101. lennu nimel Gertrud Lend