Saaremaa lõpus käidud ehk 7. klassi loodusmatk Sõrve 15. november LL

10. novembril, mardipäeval, said selleks aastaks planeeritud KIK-i rahastatud loodusmatkad ja õpitoad tehtud.

Viimane matkapäev viis meid Sõrve, linnuvaatlusretkele. Meie giid Mati Martinson viis meid matkale Sääre tippu, pikksilmaga jälgisime pidevalt linde, nägime ka hülgeid lesimas.

Rannast korjasime mere karpe ja saime teada millised on sisse tulnud võõrliigid ja milliseid võib süüa. Kuna oli udune ilm, siis kahjuks ei näinud me Läti randa, kuigi tavaliselt on seda näha. Osadele meie klassist tuli telefonioperaatori sõnum: ‘’Tere tulemast Lätti!...’’.

Uurisime, miks on majadel igal pool klaaside ees papid. Need peavad olema seal, kuna muidu lendavad linnud põhjapoolt vastu klaasi, sest arvavad et aknaklaasid on läbitavad ja saavad seetõttu surma.

Käisime  veel Sõrve Militaarmuuseumis I maailmasõja ja II maailmasõja sõjarelvi,-riideid, -kaarte, -transporti, -baase ja- kaevikuid vaatamas. See osa päevast meeldis rohkem  poistele.  Vahepeal tuli söögipaus, meile pakuti kaasavõetud lõunasöögi kõrvale teed ja kohvi

Viimaseks jäi loodusmuuseum. Me nägime seal palju topiseid nii lindudest, loomadest kui ka putukatest ja ka loomi, keda oli lahatud ja purki pandud mingisse vedelikku. Ka palju linnupesasid ja sulgi. Saime lähedalt näha linde, keda merel kaugelt jälgisime – luiged, kormoranid, pardid, haned jpt

Päev oli väga pikk, aga saime palju teadmis loodusest.

7. klassi õpilased

Pildigalerii leiad SIIT

Päev oli väga pikk, aga saime palju teadmis loodusest.

7. klassi õpilased

Pildigalerii leiad SIIT