Tegus mihklipäev 02. oktoober LL

Esmaspäeval, 30. septembril tähistati meie koolis mihklipäeva.

Eesti rahvakalendris on mihklipäev 29. septembril, mis lõpetas jüripäeval alanud suvepoolaasta ning õuetööd pidid tehtud olema. Mihkipäeva puhul vaaritati lambaliha toite, küpsetati ja käidi mihklilaadal.

Ka meie koolis pandi püsti mihklilaat. Õpilased pakkusid müügiks erinevaid kodus valmistatud küpsetisi, meisterdusi ja janukustutust. Ostma olid oodatud kõik huvilised ka väljastpoolt kooli. Peale laadamelu sättisid õpilased isuäratavaid köögiviljavaagnaid koduaia saadustest, mida hiljem eksponeeriti ja maitsti. Mekkida sai ka kohapeal valmistatud tervislikke smuutisid. Smuutimeistriteks olid allakairjutanud.

Tegus päev andis võimaluse hakkajatele õpilastele enda ettevõtlikkus proovile panna!

Darelyan, Liisi ja Helena-Karmen 9. klassist

Pildigalerii: bit.ly/2p6apQS

Esmaspäeval, 30. septembril tähistati meie koolis mihklipäeva.

Darelyan, Liisi ja Helena-Karmen 9. klassist

Pildigalerii: bit.ly/2p6apQS