Meie lood

Töövarjupäev andis sisendit loovtöödesse ja Tuleviku Kompass, et hoida õpiteel õiget kurssi 24. november KL


Õpilaste töövarjupäev oli sel õppeaastal meie koolis korraldatud väheke teisiti kui eelmistel aastatel. Nimelt,  8. klassi õpilased said võimaluse olla töövarjuks enda loovtöö teemaga seonduval ametikohal. Näiteks õpilased, kes aitasid praktilise tööna oma loovtöös korraldada kogukonnale orienteerumist, leidsime, et spordinõunik oleks ideaalne ametikoht, kust õpilased oma loovtöö jaoks uut väärtust saavad ammutada. Nii said kõik õpilased töövarjupäeval, muu hulgas, ka sisendit enda loovtöösse ja oskust rohkem seostada õppetööd päris maailmaga.

 

Töövarjuks oldi Kuressaares erinevatel ametipostidel: eelpool juba nimetatud Saaremaa valla spordinõunik; Nooruse kooli huvijuht (õpilase loovtöö teemaks on suusalaagri korraldamine); Noortejaama noorsootöötaja (õpilaste loovtöö teemaks on koolis sõbrapäevanädala korraldamine); videograaf Arni Ots (õpilase loovtöö teemaks on minifilmi loomine); Warma Auto autotehnik (õpilaste loovtöö teemaks on auto varuosade vahetamine); tervislikku toitu pakkuva kohviku looja (õpilase loovtöö teemaks on tervislik toit ja toitumiskava); tänavatoidu käsitööburgerite food truck omanik (õpilase loovtöö teema on käsitööburgerite valmistamine); kangakudumise õpetaja Kuressaare Ametikoolis (õpilase loovtöö teema on kangakudumine) ja Saare Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja (õpilase loovtöö teema on muinasjutu kirjutamine ja selle esitamine).

 

Pidasime oma koolis töövarjupäeva natukene hiljem kui üleriigiliselt see välja kuulutati, sest samal päeval pärastlõunal toimus Kuressaares noorte karjääri- ja infomess Tuleviku Kompass. Sellest lähtuvalt saime õpilaste väljasõitu just niimoodi sättida, et hommikul oleksid nad Kuressaares töövarjuks ja pärast seda külastaksid ka Tuleviku Kompassi. Maakooli jaoks on see siis üks tulemine ja õppetöö ümber korraldamine.

 

Õpilaste tagasiside oli töövarjupäevale ja Tuleviku Kompassile väga positiivne. Neile meeldisid oma töövarjutamised, sest tundsid sidusust ja ühiseid jututeemasid enda loovtöö teemaga. Lisaks andis Tuleviku Kompass häid mõtteid, et oma õpiteekonnal sobivat kurssi hoida.

 

Kaidi Liivas

(õppedisainer, töövarjupäeva korraldaja, loovtööde koordinaator)

Õpilaste töövarjupäev oli sel õppeaastal meie koolis korraldatud väheke teisiti kui eelmistel aastatel. Nimelt,  8. klassi õpilased said võimaluse olla töövarjuks enda loovtöö teemaga seonduval ametikohal. Näiteks õpilased, kes aitasid praktilise tööna oma loovtöös korraldada kogukonnale orienteerumist, leidsime, et spordinõunik oleks ideaalne ametikoht, kust õpilased oma loovtöö jaoks uut väärtust saavad ammutada. Nii said kõik õpilased töövarjupäeval, muu hulgas, ka sisendit enda loovtöösse ja oskust rohkem seostada õppetööd päris maailmaga.

 

Töövarjuks oldi Kuressaares erinevatel ametipostidel: eelpool juba nimetatud Saaremaa valla spordinõunik; Nooruse kooli huvijuht (õpilase loovtöö teemaks on suusalaagri korraldamine); Noortejaama noorsootöötaja (õpilaste loovtöö teemaks on koolis sõbrapäevanädala korraldamine); videograaf Arni Ots (õpilase loovtöö teemaks on minifilmi loomine); Warma Auto autotehnik (õpilaste loovtöö teemaks on auto varuosade vahetamine); tervislikku toitu pakkuva kohviku looja (õpilase loovtöö teemaks on tervislik toit ja toitumiskava); tänavatoidu käsitööburgerite food truck omanik (õpilase loovtöö teema on käsitööburgerite valmistamine); kangakudumise õpetaja Kuressaare Ametikoolis (õpilase loovtöö teema on kangakudumine) ja Saare Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja (õpilase loovtöö teema on muinasjutu kirjutamine ja selle esitamine).

 

Pidasime oma koolis töövarjupäeva natukene hiljem kui üleriigiliselt see välja kuulutati, sest samal päeval pärastlõunal toimus Kuressaares noorte karjääri- ja infomess Tuleviku Kompass. Sellest lähtuvalt saime õpilaste väljasõitu just niimoodi sättida, et hommikul oleksid nad Kuressaares töövarjuks ja pärast seda külastaksid ka Tuleviku Kompassi. Maakooli jaoks on see siis üks tulemine ja õppetöö ümber korraldamine.

 

Õpilaste tagasiside oli töövarjupäevale ja Tuleviku Kompassile väga positiivne. Neile meeldisid oma töövarjutamised, sest tundsid sidusust ja ühiseid jututeemasid enda loovtöö teemaga. Lisaks andis Tuleviku Kompass häid mõtteid, et oma õpiteekonnal sobivat kurssi hoida.

 

Kaidi Liivas

(õppedisainer, töövarjupäeva korraldaja, loovtööde koordinaator)