Meie lood

1. klassi õppekäik Mändjala loodusõpperajal 10. oktoober LL


Mihklipäeval külastas 1. klass KIKI projekti raames Mändjala loodusõpperada, kus tutvusime söödava ja mittesöödavaga sügiseses metsas. Koos matkajuht Anniga uurisime, mida huvitavat pakub sügisene loodus. Leidsime mitmeid seeni, sealhulgas nii söödavaid, kui ka mürgiseid. Meile kõigile oli suureks üllatuseks, et lisaks tavalisele punasele, valgele ja rohelisele kärbseseenele on olemas ka panter kärbseseen. Üldse on kokku 11 erinevat liiki kärbseseeni. Kevadel metsade all ja teepervedes õitsev piibeleht oli nüüdseks kasvatanud endale ilusa oranži marja, mis kohe kutsus maitsma. Õnneks jõudis retkejuht Anni meile selgitada, et tegemist on äärmiselt mürgise marjaga, mille maitsmine võib kurvalt lõppeda. Eelnevalt olime loodusõpetuse tunnis rääkinud ja vaadanud pilte pohladest. Nüüd õnnestus ka neid oma silmaga näha. Veel saime teada, kui tark lind on must rähn. Nimelt armastab ta väga käbide seemneid. Selleks aga, et maiustamisel käbi eest ära ei veereks, asetab ta selle oskuslikult puu prakku ja laseb siis nokal väledalt käia.

Kuigi ilm ei olnud just meie poolt, oli siiski tore reis.

Õnne Kruusma

1. kl klassiõpetaja

Pildid leiad SIIT

Mihklipäeval külastas 1. klass KIKI projekti raames Mändjala loodusõpperada, kus tutvusime söödava ja mittesöödavaga sügiseses metsas. Koos matkajuht Anniga uurisime, mida huvitavat pakub sügisene loodus. Leidsime mitmeid seeni, sealhulgas nii söödavaid, kui ka mürgiseid. Meile kõigile oli suureks üllatuseks, et lisaks tavalisele punasele, valgele ja rohelisele kärbseseenele on olemas ka panter kärbseseen. Üldse on kokku 11 erinevat liiki kärbseseeni. Kevadel metsade all ja teepervedes õitsev piibeleht oli nüüdseks kasvatanud endale ilusa oranži marja, mis kohe kutsus maitsma. Õnneks jõudis retkejuht Anni meile selgitada, et tegemist on äärmiselt mürgise marjaga, mille maitsmine võib kurvalt lõppeda. Eelnevalt olime loodusõpetuse tunnis rääkinud ja vaadanud pilte pohladest. Nüüd õnnestus ka neid oma silmaga näha. Veel saime teada, kui tark lind on must rähn. Nimelt armastab ta väga käbide seemneid.

Selleks aga, et maiustamisel käbi eest ära ei veereks, asetab ta selle oskuslikult puu prakku ja laseb siis nokal väledalt käia.

Kuigi ilm ei olnud just meie poolt, oli siiski tore reis.

Õnne Kruusma

1. kl klassiõpetaja

Pildid leiad SIIT