Talispordilaager Käärikul 17. veebruar LL

Talispordilaagri esimese päeva kokkuvõte:

Päev hakkas pihta varakult. Õpetaja Anne Tõru hoolsa pilgu all said kõik laagrilised koolimaja ees kenasti bussi peale. Kokku 34 talispordihuvilist noort 7.-9. klassini. Õpetajad – Roland Kütt, Marika Aarnis,  huvijuht Arnek Grubnik ja lapsevanem Reet Altmäe liitusid selle ägeda seltskonnaga Kuressaares. Päev algas lumetult ja mis parata, ka unetult, kuid mida lähemale Kääriku Spordikeskusele, seda lumisemaks läks.

Suurema osa tänasest päevast (kui bussisõit välja arvata), võttis enda alla Kuutsemäe. Lisaks suusatamisele sai mäe peal kananagitsaid süüa, pildistada teisi mäest alla tuhisemas ning isegi viis aastat vana sõpra võis juhuslikult kohata.

Mõned esimese päeva muljed:

Kenert: „Kõige huvitavam oli mäesuusatamine.”

Mihkel: „Mäesuusaliftiga oli lõbus sõita.”

Yehor: „Suusatada oli lahe. Ei olnud varem suusatanud.“

Marileen: „Mulle meeldivad need Kääriku Spordikeskuse toad.“

Gregor: „Loodus meeldis. Uued elamused.“

Eliise: „Tore oli teisi kukkumas vaadata.“

Gert-Marol: „See on tõesti vinge ja imeline. Kahju, et sõbrad Alfred ja Egert kaasa ei tulnud!”

Talispordilaagri teise päeva kokkuvõte:

Hommik tervitas meid lumesajuga. Peale hommikusööki liikusime suusalaenutuse poole ja seejärel rajale. Võtsime esialgseks eesmärgiks kolm kilomeetrit. Tuleb tunnistada, et karmid tõusud ja järsud langused võtsid saarlased päris läbi. Meie ukrainlastest õpilaste jaoks oli see aga täiesti esmakordne kogemus.

Peale lõunasööki läksime uuesti suusatama. Seekord väiksemas koosseisus, sest lisaks erinevatele traumadele oli paljude jaoks kolm kilomeetrit suusatamist ka tänase päeva lagi.

Pealelõunane sõit oli kindlasti kiirem ja nii mõnigi valis distantsiks nüüd juba viis kilomeetrit.

Need, kes hostelisse maha jäid, said õpetaja Marika seltsis laulmist harjutada.

Päeva võtsime kokku muljete jagamise ja vana ning tuntud laulu „Suusalaagris on tantsupidu“ uusversiooniga. Teise päeva lõpuks tuleb tunnistada, et ilm on meid soosinud, kohalikud on väga sõbralikud ja abivalmid ning toit on imehea.

Talispordilaagri kolmanda päeva kokkuvõte ja üldmuljed laagrist:

Kolmas päev algas korraliku lumesajuga. Peale hommikusööki läksime spordisaali, kus toimus sulgpallivõistlus ja osadel oli hea võimalus jõusaali kasutada. Õpilastele meeldis sulgpallivõistlus väga. Kokku osales 10 võistkonda ning esikolmik oli järgne: 1. koht – Jakob ja Grigori, 2.koht – Kenert ja Anna-Liisa, 3.koht – Mihkel ja Karoliine.

Ega kolmandasse ehk viimasesse päeva palju ei mahtunudki – varsti oli aeg tube koristada, asjad kokku pakkida ja bussi peale minna. Lühike vahepeatus oli Tõrva linnas, kus sõime lõunasööki ning saime näha ka Ukraina-teemalisi liivaskulptuure.

Üldmuljed laagrist:

Mis siis laagrilistele meelde jäi? Mägedest alla kukkumine ja näoli lumme lendamine, sõpradega koos teineteise viperuste üle naermine, sulgpalli mängimine, suusad ei läinud jalga vahepeal, saime lastekoori laule harjutada, toad meeldisid, magada oli tore, laager oleks võinud pikkem olla, laulu oli tore laulda, mäesuusatamine oli vahva aga poisid käisid liiga palju paljalt ringi, poisid olid hullud, uued kogunemused, hea uni oli pärast pikka väsitavat päeva, väga maistvad müslibatoonid, pannkoogid olid head, ilusad ja mugavad toad, bussisõit oli liiga pikk, väga hea toit oli.

Õpetajate nägemus:

Väga suurepärased mälestused. Ootamatuid olukordi jagus, aga see teeb ka laagri põnevaks (Arnek).

Olen väga rahul, kuna näen nii palju õnnelikke inimesi meie hulgas. Kõik sõidavad tagasi koju vahvate muljetega ja loodetavasti jäävad igatsema seekordset laagrit ja juba hakkavad plaane pidama järgmiseks aastaks (Marika).

Oli väga tore. Meeldis, et õpilased olid väga koostööaltid ning tulid kõigega kaasa. Meeldisid õhtused koosolemised ja õhtu jutud. Väga toredad mälestused (Roland).

Talispordilaagri esimese päeva kokkuvõte:

Mõned esimese päeva muljed:

Kenert: „Kõige huvitavam oli mäesuusatamine.”

Mihkel: „Mäesuusaliftiga oli lõbus sõita.”

Yehor: „Suusatada oli lahe. Ei olnud varem suusatanud.“

Marileen: „Mulle meeldivad need Kääriku Spordikeskuse toad.“

Gregor: „Loodus meeldis. Uued elamused.“

Eliise: „Tore oli teisi kukkumas vaadata.“

Talispordilaagri teise päeva kokkuvõte:

Need, kes hostelisse maha jäid, said õpetaja Marika seltsis laulmist harjutada.

Talispordilaagri kolmanda päeva kokkuvõte ja üldmuljed laagrist:

Üldmuljed laagrist:

Õpetajate nägemus: