Õpetaja Nadiia Kurinna: tahan soovida rahu 24. november LL

Sellest sügisest töötab Kärla koolis ukrainlanna, klassiõpetaja Nadiia Kurinna. Tema säravat ja helisevat naeru kuuleme koolimajas igapäevaselt, aga meedia- ja fotoringi õpilased lasid tal endast pisut rohkem rääkida, et seda meie lugejatega jagada.

Inetrvjuu õpetaja Nadiiaga viisid läbi Eleanora Rebase (6. kl) ja Lisette Avik (9. kl). Täname õp. Anna Adamsoni, kes aitas õpilasi tõlketöös.

Kirjelda mõne lausega iseennast

Lapsepõlvest saati unistasin õpetajaks saamisest. Selleks olid mul kõik omadused: armastus laste vastu, sihikindlus, kannatlikkus, töökus, täpsus. Hariduselt olen raamatupidaja. Kuid kaksteist aastat hiljem otsustasin täita oma lapsepõlveunistuse ja õppisin õpetajaks.

Kust sa pärit oled ja millist tööd sa oled varem teinud?

Olen pärit Ukrainast. Olen töötanud raamatupidamise alal viisteist aastat. Mul on ka kuusteist aastat õpetajakogemust.

Kuidas sa oled kohanenud eluga Eestis?

Kohanemine läks mul hästi, sest sain tööle kooli, kus kolleegid mind soojalt vastu võtsid ja pidevalt toetavad.

Kuidas sa tunned ennast Kärla koolis?

Tunnen end siin mugavalt ja vabalt.

Kas sa märkad erinevusi Eesti ja Ukraina koolielus?

Koolielul on vahe, sest ukrainlaste ja eestlaste mentaliteet ja temperament on erinevad.

Teades et Ukrainas on rasked ajad, millest sa leiad jõudu et olla positiivne?

Vaatamata rasketele aegadele Ukrainas ja psühholoogilisele stressile minu ja laste jaoks, püüan näidata empaatiat ja häälestada lapsi positiivsele mõtlemisele.

Millega sulle meeldib vabal ajal tegeleda?

Vabal ajal õpin eesti keelt, loen raamatuid ja jalutan lapselapsega.

Millised on sinu soovid Kärla lastele?

Tahan soovida neile rahu ja mitte kunagi kogeda neid õudusi, mida meie lapsed läbi elasid.

Kirjelda mõne lausega iseennast

Kust sa pärit oled ja millist tööd sa oled varem teinud?

Kuidas sa oled kohanenud eluga Eestis?

Kuidas sa tunned ennast Kärla koolis?

Tunnen end siin mugavalt ja vabalt.

Kas sa märkad erinevusi Eesti ja Ukraina koolielus?

Teades et Ukrainas on rasked ajad, millest sa leiad jõudu et olla positiivne?

Millega sulle meeldib vabal ajal tegeleda?

Vabal ajal õpin eesti keelt, loen raamatuid ja jalutan lapselapsega.

Millised on sinu soovid Kärla lastele?